Aanbevelingen · Bier en spijs
Thaise groene curry met Lowlander 0.00% Wit
Een groene curry met kip, kokosmelk en basilicum. Bij pittig eten is een alcoholvrij witbier geen concessie, maar de betere keuze.

Uit het schap
De fles
Lowlander 0.00% Wit komt van Lowlander uit Nederland en bevat geen alcohol. Het is gebrouwen als een witbier, met tarwe, koriander en citrusschil: licht troebel, weinig bitterheid en stevig koolzuur. U proeft citrus en een zachte kruidigheid.
De combinatie
Waarom dit samengaat
Alcohol versterkt de brandende werking van chilipepers: hoe hoger het percentage, hoe feller de pit terugkomt. Een bier zonder alcohol doet dat niet. Wat er wel in zit — koolzuur en een lichte zoetheid uit de mout — spoelt de kokosvette saus van de tong en dempt de scherpte. De citrusschil in het bier loopt mee met de limoen in de curry.
Aan tafel
Het gerecht
- Voor 4 personen
- Klaar in 30 minuten
- Soort hoofdgerecht
Wat u nodig hebt
- 600 g kipdijfilet, in repen
- 3 el groene currypasta
- 400 ml kokosmelk
- 200 ml kippenbouillon
- 1 el zonnebloemolie
- 200 g haricots verts, gehalveerd
- 1 rode paprika, in reepjes
- 1 courgette, in halve maantjes
- 2 tl vissaus
- 1 tl palmsuiker of lichtbruine basterdsuiker
- 1 limoen, het sap en de rasp
- 1 handje Thaise of gewone basilicum
- 300 g jasmijnrijst
Zo maakt u het
- Kook de rijst volgens de aanwijzing op de verpakking.
- Verhit de olie in een wok of hapjespan en bak de currypasta 1 minuut, tot hij geurt.
- Voeg de helft van de kokosmelk toe en laat die 3 minuten pruttelen, tot de olie zich eruit scheidt.
- Doe de kip erbij en roer tot alle repen rondom wit zijn.
- Giet de rest van de kokosmelk en de bouillon erbij en breng het aan de kook.
- Voeg de haricots verts toe en laat ze 4 minuten koken. Doe daarna de paprika en de courgette erbij en kook nog 4 minuten.
- Breng op smaak met de vissaus, de suiker, het limoensap en de limoenrasp.
- Roer de basilicum er vlak voor het opdienen door en geef de rijst erbij.
In het glas
Schenken
Schenk op 5 tot 7 graden in een breed glas. Schenk met een stevige boog, zodat er een kraag van twee vingers komt te staan: bij een bier zonder alcohol valt het schuim sneller in, en die kraag is wat de geur boven het glas houdt.
Bestellen in de webshopAlles over Lowlander 0.00% WitTerug naar Aanbevelingen van ’t Bockje
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
