Aanbevelingen · Bier en spijs
Kaasfondue met Gouden Carolus Tripel
Gesmolten Gruyère en Emmentaler in een pan op tafel, met stukken stokbrood eraan. Tegen zoveel gesmolten kaas hebt u een bier nodig dat koolzuur en kracht meebrengt.

Uit het schap
De fles
Gouden Carolus Tripel komt van Gouden Carolus uit België en is een tripel van 9 volumeprocent. De fles bevat 33 centiliter. Een tripel is blond en sterk, hergist op de fles en daardoor rijk aan koolzuur, met een kruidige gisttoon en een droge afdronk.
De combinatie
Waarom dit samengaat
Gesmolten kaas is vet dat op het gehemelte blijft plakken. Koolzuur breekt die laag op en de 9 volumeprocent lost het vet op, waar een lichte pils het zou laten liggen. De kruidige gisttoon zet zich af tegen het zoute van de oude kaas, en omdat een tripel droog eindigt blijft de fondue tot de laatste hap te eten.
Aan tafel
Het gerecht
- Voor 4 personen
- Klaar in 30 minuten
- Soort hoofdgerecht
Wat u nodig hebt
- 400 gram Gruyère, geraspt
- 400 gram Emmentaler, geraspt
- 300 milliliter droge witte wijn
- 1 teentje knoflook
- 2 theelepels maizena
- 1 snuf nootmuskaat
- 2 witte stokbroden, in blokjes
- 2 stevige peren, in partjes
- 200 gram zilveruitjes
- versgemalen zwarte peper
Zo maakt u het
- Snijd het stokbrood in blokjes met korst eraan; aan een blokje zonder korst blijft de vork niet haken.
- Halveer het teentje knoflook en wrijf de binnenkant van de fonduepan ermee in.
- Meng de geraspte kaas met de maizena, zodat elke sliert bedekt is.
- Verwarm de wijn in de pan tot net onder het kookpunt.
- Voeg de kaas in vier porties toe en roer na elke portie met een houten lepel in achten tot alles gesmolten is.
- Maal er peper over en rasp de nootmuskaat erboven.
- Zet de pan op het rechaud op tafel en houd de vlam laag, zodat de fondue zachtjes blijft borrelen.
- Geef het brood, de peren en de zilveruitjes erbij en roer tijdens het eten regelmatig door.
In het glas
Schenken
Schenk op 8 tot 10 graden in een kelkglas, met een kraag van een vinger. Een tripel die te koud staat sluit zich; bij deze temperatuur komen de kruidige tonen los en blijft het koolzuur toch stevig genoeg.
Alles over Gouden Carolus TripelTerug naar Aanbevelingen van ’t Bockje
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
