Aanbevelingen · Wijn en spijs

Zuidfranse vissoep met Lorgeril Les Mouettes Picpoul de Pinet

Een soep van witvis, mosselen, venkel en saffraan, met geroosterd brood en knoflookmayonaise erbij. Picpoul de Pinet komt uit het gebied rond de lagune van Thau en staat daar al eeuwen naast schelpdieren op tafel.

Terug naar de aanbevelingen

Fles Lorgeril Les Mouettes Picpoul de Pinet, wijn, bij slijterij ’t Bockje in Bathmen

Uit het schap

De fles

Lorgeril Les Mouettes Picpoul de Pinet komt uit de Languedoc in Frankrijk en is gemaakt van picpoul. De wijn staat op 13 volumeprocent en de fles bevat 75 centiliter. Picpoul is een druif die van nature veel zuur vasthoudt, en dat is precies waar deze wijn het van moet hebben: hij is droog en strak, zonder houtrijping die ertussen komt.

Lorgeril Les Mouettes Picpoul de Pinet

De combinatie

Waarom dit samengaat

Vissoep is zoutig van de bouillon en vet van de olijfolie en de knoflookmayonaise. Zonder tegenwicht blijft dat vet in de mond hangen. Het hoge zuur van picpoul snijdt daar dwars doorheen, zodat elke lepel weer even fris begint. Even belangrijk is wat de wijn niet heeft: geen hout en geen tannine. Hout zou de saffraan wegdrukken, en tannine reageert met vis en schelpdieren tot een metalige, blikkerige smaak. Een strakke, onbewerkte witte wijn laat de vis staan en houdt alleen het vet in bedwang.

Aan tafel

Het gerecht

  • Voor 4 personen
  • Klaar in 50 minuten
  • Soort hoofdgerecht

Wat u nodig hebt

  • 600 gram stevige witvis, bijvoorbeeld kabeljauw of koolvis
  • 500 gram mosselen
  • 1 venkelknol
  • 2 uien
  • 4 teentjes knoflook
  • 400 gram tomatenblokjes uit blik
  • 1 liter visbouillon
  • 150 milliliter droge witte wijn
  • 1 zakje saffraandraadjes
  • 1 sinaasappel
  • 4 eetlepels olijfolie
  • 8 sneden stokbrood
  • 4 eetlepels mayonaise
  • 1 mespunt cayennepeper
  • zout en versgemalen zwarte peper

Zo maakt u het

  1. Spoel de mosselen onder koud water en gooi de exemplaren weg die openstaan en na een tik niet sluiten.
  2. Snijd de venkel en de uien in dunne repen. Hak drie teentjes knoflook fijn en houd het vierde heel.
  3. Verhit drie eetlepels olijfolie in een grote pan en smoor venkel en ui in tien minuten zacht zonder ze te laten kleuren. Voeg de gehakte knoflook toe en bak een minuut mee.
  4. Schenk de witte wijn erbij en laat die tot de helft inkoken. Voeg de tomatenblokjes, de visbouillon, de saffraan en twee repen sinaasappelschil toe.
  5. Laat de soep twintig minuten zachtjes trekken en breng hem op smaak met zout en peper.
  6. Rooster de sneden stokbrood in de oven of de broodrooster en wrijf ze in met het hele teentje knoflook. Roer de mayonaise met de cayennepeper en een snuf saffraan tot een rouille.
  7. Snijd de vis in grove blokken. Leg ze in de soep, laat het geheel tegen de kook aan komen en zet het vuur uit; de vis gaart in vier minuten in de nawarmte.
  8. Voeg de mosselen toe, leg de deksel erop en laat ze in drie tot vier minuten opengaan. Gooi de mosselen weg die dicht blijven en serveer de soep met het brood en de rouille.

In het glas

Schenken

Schenk de wijn op 8 tot 10 graden in een wit-wijnglas met een smalle kelk. Deze wijn is bedoeld om jong en koel te drinken; openstaan of karaferen voegt niets toe. Zet de fles tussen twee glazen door terug in de koeler.

Alles over Lorgeril Les Mouettes Picpoul de PinetTerug naar Aanbevelingen van ’t Bockje

Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18