
Zesenzestig brandy’s. Eins Laden.
Foto: Jibi44 (CC BY-SA 3.0), via Wikimedia Commons
Kapitel 01 · Was Sie schmecken
Gestookte wijn, en verder loopt het uiteen
Brandy is de verzamelnaam voor gestookte wijn. De smaak hangt af van het hout, de tijd en wat er eerder in het vat zat. Spaanse brandy rijpt op sherryvaten en wordt zoet en notig, Duitse is lichter en droger, Griekse krijgt kruiden en wat suiker mee. Cognac is brandy uit één Franse streek met vaste regels; andersom geldt dat niet.
Kapitel 02 · Spanien
Spanje rijpt op sherryvaten
Spaanse brandy komt vrijwel altijd uit Andalusië en rijpt in vaten waar eerst sherry in lag, volgens het solerastelsel: jonge en oude brandy worden steeds bij elkaar gevoegd, zodat de smaak jaar na jaar gelijk blijft. Vandaar de ronde toon van rozijn en noot. Solera, Solera Reserva en Solera Gran Reserva lopen op in rijpingstijd.
Kapitel 03 · Italien
Italiaanse brandy is droger van toon
Italiaanse brandy wordt van wijndruiven gestookt en op eiken gerijpt, zonder sherryvaten of solera. Hij houdt meer fruit en minder zoet dan de Spaanse. Grappa is iets anders: die komt van de schillen, pitten en steeltjes die na het persen overblijven, vaak uit hetzelfde huis en van dezelfde oogst.
Kapitel 04 · Frankreich
Frans, maar buiten Cognac en Armagnac
Niet alle Franse brandy is cognac of armagnac. In veel wijnstreken wordt ook gestookt, met als eigen aanduiding fine: van wijn of wijnmoer uit de streek zelf. Cognac gaat twee keer door een ketel, armagnac meestal één keer door een kolom, wat voller uitvalt. Franse stijl zonder streeknaam? Dan begint het hier.
Kapitel 05 · Griechenland
De Griekse fles is geen pure brandy
Volgens het etiket zit er in de Griekse fles meer dan gestookte wijn: naast gerijpt druivendistillaat ook muskaatwijn en kruiden. Daardoor is hij zoeter en bloemiger dan een Spaanse of Franse brandy, en gaat hij vaak koud of met ijs in het glas. De sterren op het etiket verwijzen naar de rijpingstijd van het distillaat.
Kapitel 06 · Stärke
Rond veertig procent ligt de grens
Bij brandy ligt een duidelijke grens bij veertig procent. Daaronder zit meestal het zachtere, zoetere werk voor puur na het eten, vaak met wat meer restsuiker. Daarboven houdt brandy zich beter met ijs of in een mengsel en komt het hout scherper naar voren. Ook een oude melange gaat meestal op veertig procent de fles in.
Beginnen Sie beim Land
De zes grootste landen in het brandyschap
Klik op een land en de lijst hieronder toont alleen die flessen.
De overige 3 landen staan op de filterpagina.
66 brandy’s van € 5,99 tot € 219,99
- CarlosCarlos I Miniset 3x5CLSpanien€ 9,99
- OsborneOsborne 103 Brandy30% · Spanien€ 14,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 14,99
- CarlosCarlos III Solera Reserva Brandy de Jerez36% · Spanien€ 16,99
- OsborneOsborne Veterano Brandy30% · Spanien€ 17,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 17,99
- Terry CentenarioTerry Centenario Brandy Liter35% · Spanje€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10 Years Old38% · Spanien€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10Y Reserva Imperial38% · Spanien€ 24,99
- OsborneOsborne Alma De Magno Gran Reserva36% · Spanien€ 25,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Spanien€ 28,99
- BrandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Spanien€ 32,99
- LepantoLepanto Pedro Ximénez Solera Gran Reserva36% · Spanje€ 32,99
- Cardenal MendozaCardenal Mendoza Brandy40% · Spanje€ 33,99
- CarlosCarlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran Reserva40,3% · Spanien€ 37,99
- LepantoLepanto O.V. Oloroso Viejo36% · Spanje€ 38,99
- LepantoLepanto Brandy PX36% · Spanje€ 39,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Riserva Tre Botti40,8% · Spanien€ 39,99
- OsborneOsborne Brandy 186640% · Spanien€ 49,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Imperial XO40% · Spanien€ 54,99
- GranGran Duque De Alba Solera Gran Reserve XO40% · Spanje€ 54,99
- TorresTorres Brandy 30 Years Old38% · Spanien€ 104,99
- CuisineCuisine Keukenflesje Brandy40% · Frankreich€ 5,99
- JulesJules Domet Brandy Napoleon36% · Frankrijk€ 10,99
- NapoleonNapoleon Colbert VSOP Brandy36% · Frankrijk€ 11,99
- St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
- RoosterRooster en Wolf Fine Brandy40% · Frankrijk€ 33,99
- RoosterRooster & Wolf Fine Brandy GiftpackFrankrijk€ 34,99
- MonteruMonteru Brandy Rare Cask Finish40% · Frankrijk€ 39,99
- Stock 84Stock 84 Riserva38% · Italië€ 18,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Nera38% · Italien€ 19,99
- CaffoCaffo Miss Dominique Brandy Arzente Riserva40% · Italien€ 20,99
- CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italien€ 49,99
- HeritageHeritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra Riserva42% · Italië€ 49,99
- CaffoCaffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anni45% · Italien€ 219,99
- Scharlachberg Brandy34% · Deutschland€ 11,99
- AsbachAsbach Uralt Original 3 Years Old Brandy38% · Deutschland€ 19,49
- AsbachAsbach Uralt Weinbrand36% · Deutschland€ 24,99
- AsbachAsbach 1540% · Deutschland€ 47,99
- MetaxaMetaxa Brandy 5 sterren38% · Griechenland€ 19,99
- MetaxaMetaxa 5* Greek Orange38% · Griechenland€ 22,99
- MetaxaMetaxa 12 stars40% · Griechenland€ 34,99
- MetaxaMetaxa Private Reserve Orama40% · Griechenland€ 74,99
- MACIEIRAMACIEIRA Brandy36% · Portugal€ 20,99
- CasteloCastelo De Silves Aguardente De Medronho42,2% · Portugal€ 39,99
- Pollen kersen brandewijn20% · Niederlande€ 13,99
- Portafortuna XO27,5% · Niederlande€ 39,99
- AraratArarat 10 Years Old Akhtamar40% · Diverse€ 36,99
Alles auf der Filterseite filtern
Die Liste zeigt einen Querschnitt des Bestands, verteilt über alle Fächer. Die Zahl darüber ist der gesamte Bestand; der steht auf der Filterseite.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
Heute auf Lager
Acht van de 66 brandy’s in de winkel
BrandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Spanien€ 32,99
St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italien€ 49,99
MetaxaMetaxa 12 stars40% · Griechenland€ 34,99
CRCR & F Aguardente Velha Reserva40% · Portugal€ 25,99
CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Spanien€ 28,99
AsbachAsbach 840% · Deutschland€ 27,99Was im Laden steht
28 brandyhuizen
Die größten Namen je Gruppe, mit der Anzahl der Flaschen.
Brandy bij een slijter die het schap kent
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac vallen er ook onder; die mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen.
Auf dieser Seite steht jede Marke, die wir führen, mit der Anzahl der Flaschen dahinter. Klicken Sie auf einen Namen, um zur Seite dieser Marke zu gelangen.
Sechs Häuser, von denen wir eine ganze Reihe führen
Brandy, cognac en armagnac: hetzelfde en toch niet
- Kurz gesagt
- 28Marken vorrätig
- 59Flaschen
- Metaxagrootste aanbod
- BathmenBrink 2, of online
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac zijn dus ook brandy. Ze mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen en aan strenge regels voldoen.
Daarbuiten maakt vrijwel elk wijnland zijn eigen versie. Spanje heeft brandy de Jerez, die rijpt in oude sherryvaten en daardoor voller en zoeter uitpakt. Griekenland heeft Metaxa, dat strikt genomen een mengsel is van brandy met wijn en kruiden.
Voor de koper betekent dat vooral: een brandy zonder Franse herkomst is vaak ronder en zoeter, en meestal een stuk goedkoper.
Cognac is brandy. Maar niet elke brandy mag cognac heten; dat hangt aan de plek en de regels.
Flaschendatenbank
Alle Flaschen im Laden
66 flessen, allemaal op voorraad in Bathmen. Zoek op naam, of zet een filter aan; het getal achter elke keuze is het aantal dat erachter zit.
Preisklasse
Land
Marke
Bei 3 Flaschen wissen wir das nicht.
Inhalt
Alkohol
66 flessen
- Pollen kersen brandewijnNiederlande · 20% · 100 cl€ 13,99
- Portafortuna XONiederlande · 27,5% · 70 cl€ 39,99
- Scharlachberg BrandyDeutschland · 34% · 70 cl€ 11,99
- Ararat 10 Years Old AkhtamarAraratDiverse · 10 Jahre · 40% · 70 cl€ 36,99
- Asbach 15AsbachDeutschland · 40% · 70 cl€ 47,99
- Asbach 8AsbachDeutschland · 40% · 70 cl€ 27,99
- Asbach Uralt Original 3 Years Old BrandyAsbachDeutschland · 3 Jahre · 38% · 70 cl€ 19,49
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachDeutschland · 38% · 70 cl€ 19,99
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachDeutschland · 36% · 100 cl€ 24,99
- Brandy Lepanto Gran ReservaBrandySpanien · 36% · 70 cl€ 32,99
- Caffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anniCaffoItalien · 45% · 70 cl€ 219,99
- CAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 1970CaffoItalië · 46 jaar · 42% · 70 cl€ 49,99
- Caffo Miss Dominique Brandy Arzente RiservaCaffoItalien · 40% · 70 cl€ 20,99
- Cardenal Mendoza BrandyCardenal MendozaSpanien · 40% · 70 cl€ 33,99
- Cardenal Mendoza Carta RealCardenal MendozaSpanien · 40% · 70 cl€ 79,99
- Carlos I Miniset 3x5CLCarlosSpanien · -1% · 15 cl€ 9,99
- Carlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran ReservaCarlosSpanien · 40,3% · 70 cl€ 37,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Brandy de JerezCarlosSpanien · 40% · 70 cl€ 28,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Imperial XOCarlosSpanien · 40% · 70 cl€ 54,99
- Carlos III Solera Reserva Brandy de JerezCarlosSpanien · 36% · 70 cl€ 16,99
- Castelo De Silves Aguardente De MedronhoCasteloPortugal · 42,2% · 70 cl€ 39,99
- Conde De Osborne Gran ReservaCondeSpanien · 40,5% · 70 cl€ 34,99
- CR & F Aguardente Velha ReservaCRPortugal · 40% · 70 cl€ 25,99
- Cuisine Keukenflesje BrandyCuisineFrankreich · 40% · 10 cl€ 5,99
- Gran Duque d'Alba Solera Gran ReservaGranSpanien · 40% · 70 cl€ 39,99
- Gran Duque De Alba Solera Gran Reserve XOGranSpanien · 40% · 70 cl€ 54,99
- Grandial XO BrandyGrandialFrankreich · 36% · 70 cl€ 16,99
- Heritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra RiservaHeritageItalien · 42% · 70 cl€ 49,99
- Jules Domet Brandy NapoleonJulesFrankreich · 36% · 70 cl€ 10,99
- Lepanto Brandy PXLepantoSpanien · 36% · 70 cl€ 39,99
- Lepanto O.V. Oloroso ViejoLepantoSpanien · 36% · 70 cl€ 38,99
- Lepanto Pedro Ximénez Solera Gran ReservaLepantoSpanien · 36% · 70 cl€ 32,99
- MACIEIRA BrandyMACIEIRAPortugal · 36% · 100 cl€ 20,99
- Metaxa 12 starsMetaxaGriechenland · 40% · 70 cl€ 34,99
- Metaxa 5* Greek OrangeMetaxaGriechenland · 38% · 70 cl€ 22,99
- Metaxa Brandy 5 sterrenMetaxaGriechenland · 38% · 70 cl€ 19,99
- Metaxa Brandy 7 sterrenMetaxaGriechenland · 40% · 70 cl€ 25,99
- Metaxa Grande Fine Collector's EditionMetaxaGriechenland · 40% · 70 cl€ 63,99
- Metaxa Private Reserve OramaMetaxaGriechenland · 40% · 70 cl€ 74,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrankreich · 40% · 70 cl€ 39,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrankreich · 40% · 70 cl€ 39,99
- Napoleon Colbert VSOP BrandyNapoleonFrankreich · 36% · 70 cl€ 11,99
- Osborne 103 BrandyOsborneSpanien · 36% · 100 cl€ 19,99
- Osborne 103 BrandyOsborneSpanien · 30% · 70 cl€ 14,99
- Osborne Alma De Magno Gran ReservaOsborneSpanien · 36% · 70 cl€ 25,99
- Osborne Brandy 1866OsborneSpanien · 40% · 70 cl€ 49,99
- Osborne Magno BrandyOsborneSpanien · 36% · 100 cl€ 22,99
- Osborne Veterano BrandyOsborneSpanien · 30% · 100 cl€ 17,99
- Rooster & Wolf Fine Brandy GiftpackRoosterFrankreich · -1% · 70 cl€ 34,99
- Rooster en Wolf Fine BrandyRoosterFrankreich · 40% · 70 cl€ 33,99
- Senor Lusteau Solera ReserveSenorSpanien · 38% · 70 cl€ 29,99
- Soberano BrandySoberanoSpanien · 36% · 70 cl€ 14,99
- Soberano BrandySoberanoSpanien · 36% · 100 cl€ 17,99
- St-Rémy XOSt-RémyFrankreich · 40% · 70 cl€ 24,99
- Stock 84 RiservaStock 84Italien · 38% · 100 cl€ 18,99
- Stock 84 XO Brandy 8 Years OldStock 84Tschechien · 8 Jahre · 40% · 70 cl€ 21,99
- Terry Centenario BrandyTerry CentenarioSpanien · 36% · 70 cl€ 14,99
- Terry Centenario Brandy LiterTerry CentenarioSpanien · 35% · 100 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10 Years OldTorresSpanien · 10 Jahre · 38% · 70 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10Y Reserva ImperialTorresSpanien · 10 Jahre · 38% · 100 cl€ 24,99
- TORRES Brandy 20 Years OldTorresSpanje · 20 jaar · 40% · 70 cl€ 49,99
- Torres Brandy 30 Years OldTorresSpanien · 30 Jahre · 38% · 70 cl€ 104,99
- Vecchia Romagna Brandy Riserva 18 Years OldVecchia RomagnaItalien · 18 Jahre · 43,8% · 70 cl€ 139,99
- Vecchia Romagna NeraVecchia RomagnaItalien · 38% · 70 cl€ 19,99
- Vecchia Romagna Riserva SuperioreVecchia RomagnaItalien · 40,8% · 70 cl€ 35,99
- Vecchia Romagna Riserva Tre BottiVecchia RomagnaSpanien · 40,8% · 70 cl€ 39,99
Keine Flasche passt zu dieser Kombination. Schalten Sie einen Filter aus oder rufen Sie den Laden an: 0570 541 278. Was wir nicht im Regal haben, suchen wir für Sie heraus.
Alle 28 merken die wij voeren
Suchen Sie nach Namen oder springen Sie zu einem Buchstaben.
B1 merken
H1 merken
J1 merken
L1 merken
N1 merken
O1 Marke
R1 merken
V1 merken
Häufige Fragen
Hoeveel brandy heeft ’t Bockje?
59 Flaschen van 28 merken.
Wat is het verschil tussen brandy en cognac?
Cognac is brandy uit een afgebakend gebied in Frankrijk, met strenge regels. Brandy is de verzamelnaam voor alle gedistilleerde wijn.
Wat is brandy de Jerez?
Spaanse brandy die rijpt in oude sherryvaten. Dat maakt hem voller en zoeter dan een cognac.
Gibt es Hilfe bei der Auswahl?
Ja, dafür sind wir da. Rufen Sie 0570 541 278 an oder schreiben Sie an info@bockje.nl.
Versendet ’t Bockje ins Ausland?
Ja, in etwa vierzig Länder. Schreiben Sie an info@bockje.nl, wenn Sie wissen möchten, ob Ihr Land dabei ist.
Weiterstöbern

Brink 2, Bathmen
Der gesamte Bestand steht im Laden, nicht in einem Lager. Kommen Sie gern vorbei oder rufen Sie 0570 541 278 an: Wir beraten Sie gern.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
- Dienstag bis Freitag 09.00 – 18.00
- Samstag 09.00 – 17.00
- Montag und Sonntag geschlossen








