
Zesenzestig brandy’s. Eén winkel.
Foto: Jibi44 (CC BY-SA 3.0), via Wikimedia Commons
Hoofdstuk 01 · Wat u proeft
Gestookte wijn, en verder loopt het uiteen
Brandy is de verzamelnaam voor gestookte wijn. De smaak hangt af van het hout, de tijd en wat er eerder in het vat zat. Spaanse brandy rijpt op sherryvaten en wordt zoet en notig, Duitse is lichter en droger, Griekse krijgt kruiden en wat suiker mee. Cognac is brandy uit één Franse streek met vaste regels; andersom geldt dat niet.
Hoofdstuk 02 · Spanje
Spanje rijpt op sherryvaten
Spaanse brandy komt vrijwel altijd uit Andalusië en rijpt in vaten waar eerst sherry in lag, volgens het solerastelsel: jonge en oude brandy worden steeds bij elkaar gevoegd, zodat de smaak jaar na jaar gelijk blijft. Vandaar de ronde toon van rozijn en noot. Solera, Solera Reserva en Solera Gran Reserva lopen op in rijpingstijd.
Hoofdstuk 03 · Italië
Italiaanse brandy is droger van toon
Italiaanse brandy wordt van wijndruiven gestookt en op eiken gerijpt, zonder sherryvaten of solera. Hij houdt meer fruit en minder zoet dan de Spaanse. Grappa is iets anders: die komt van de schillen, pitten en steeltjes die na het persen overblijven, vaak uit hetzelfde huis en van dezelfde oogst.
Hoofdstuk 04 · Frankrijk
Frans, maar buiten Cognac en Armagnac
Niet alle Franse brandy is cognac of armagnac. In veel wijnstreken wordt ook gestookt, met als eigen aanduiding fine: van wijn of wijnmoer uit de streek zelf. Cognac gaat twee keer door een ketel, armagnac meestal één keer door een kolom, wat voller uitvalt. Franse stijl zonder streeknaam? Dan begint het hier.
Hoofdstuk 05 · Griekenland
De Griekse fles is geen pure brandy
Volgens het etiket zit er in de Griekse fles meer dan gestookte wijn: naast gerijpt druivendistillaat ook muskaatwijn en kruiden. Daardoor is hij zoeter en bloemiger dan een Spaanse of Franse brandy, en gaat hij vaak koud of met ijs in het glas. De sterren op het etiket verwijzen naar de rijpingstijd van het distillaat.
Hoofdstuk 06 · Sterkte
Rond veertig procent ligt de grens
Bij brandy ligt een duidelijke grens bij veertig procent. Daaronder zit meestal het zachtere, zoetere werk voor puur na het eten, vaak met wat meer restsuiker. Daarboven houdt brandy zich beter met ijs of in een mengsel en komt het hout scherper naar voren. Ook een oude melange gaat meestal op veertig procent de fles in.
Begin bij het land
De zes grootste landen in het brandyschap
Klik op een land en de lijst hieronder toont alleen die flessen.
De overige 3 landen staan op de filterpagina.
66 brandy’s van € 5,99 tot € 219,99
- CarlosCarlos I Miniset 3x5CLSpanje€ 9,99
- OsborneOsborne 103 Brandy30% · Spanje€ 14,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 14,99
- CarlosCarlos III Solera Reserva Brandy de Jerez36% · Spanje€ 16,99
- OsborneOsborne Veterano Brandy30% · Spanje€ 17,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 17,99
- Terry CentenarioTerry Centenario Brandy Liter35% · Spanje€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10 Years Old38% · Spanje€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10Y Reserva Imperial38% · Spanje€ 24,99
- OsborneOsborne Alma De Magno Gran Reserva36% · Spanje€ 25,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Spanje€ 28,99
- BrandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Spanje€ 32,99
- LepantoLepanto Pedro Ximénez Solera Gran Reserva36% · Spanje€ 32,99
- Cardenal MendozaCardenal Mendoza Brandy40% · Spanje€ 33,99
- CarlosCarlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran Reserva40,3% · Spanje€ 37,99
- LepantoLepanto O.V. Oloroso Viejo36% · Spanje€ 38,99
- LepantoLepanto Brandy PX36% · Spanje€ 39,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Riserva Tre Botti40,8% · Spanje€ 39,99
- OsborneOsborne Brandy 186640% · Spanje€ 49,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Imperial XO40% · Spanje€ 54,99
- GranGran Duque De Alba Solera Gran Reserve XO40% · Spanje€ 54,99
- TorresTorres Brandy 30 Years Old38% · Spanje€ 104,99
- CuisineCuisine Keukenflesje Brandy40% · Frankrijk€ 5,99
- JulesJules Domet Brandy Napoleon36% · Frankrijk€ 10,99
- NapoleonNapoleon Colbert VSOP Brandy36% · Frankrijk€ 11,99
- St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
- RoosterRooster en Wolf Fine Brandy40% · Frankrijk€ 33,99
- RoosterRooster & Wolf Fine Brandy GiftpackFrankrijk€ 34,99
- MonteruMonteru Brandy Rare Cask Finish40% · Frankrijk€ 39,99
- Stock 84Stock 84 Riserva38% · Italië€ 18,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Nera38% · Italië€ 19,99
- CaffoCaffo Miss Dominique Brandy Arzente Riserva40% · Italië€ 20,99
- CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italië€ 49,99
- HeritageHeritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra Riserva42% · Italië€ 49,99
- CaffoCaffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anni45% · Italië€ 219,99
- Scharlachberg Brandy34% · Duitsland€ 11,99
- AsbachAsbach Uralt Original 3 Years Old Brandy38% · Duitsland€ 19,49
- AsbachAsbach Uralt Weinbrand36% · Duitsland€ 24,99
- AsbachAsbach 1540% · Duitsland€ 47,99
- MetaxaMetaxa Brandy 5 sterren38% · Griekenland€ 19,99
- MetaxaMetaxa 5* Greek Orange38% · Griekenland€ 22,99
- MetaxaMetaxa 12 stars40% · Griekenland€ 34,99
- MetaxaMetaxa Private Reserve Orama40% · Griekenland€ 74,99
- MACIEIRAMACIEIRA Brandy36% · Portugal€ 20,99
- CasteloCastelo De Silves Aguardente De Medronho42,2% · Portugal€ 39,99
- Pollen kersen brandewijn20% · Nederland€ 13,99
- Portafortuna XO27,5% · Nederland€ 39,99
- AraratArarat 10 Years Old Akhtamar40% · Diverse€ 36,99
Alles filteren op de filterpagina
In de lijst staat een dwarsdoorsnede van de voorraad, verdeeld over alle vakken. Het aantal erboven is de hele voorraad; die staat op de filterpagina.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
Vandaag op voorraad
Acht van de 66 brandy’s in de winkel
BrandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Spanje€ 32,99
St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italië€ 49,99
MetaxaMetaxa 12 stars40% · Griekenland€ 34,99
CRCR & F Aguardente Velha Reserva40% · Portugal€ 25,99
CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Spanje€ 28,99
AsbachAsbach 840% · Duitsland€ 27,99Wat er in de winkel staat
28 brandyhuizen
De grootste namen per groep, met het aantal flessen erbij.
Brandy bij een slijter die het schap kent
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac vallen er ook onder; die mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen.
Op deze pagina staat elk merk dat wij voeren, met daarachter het aantal flessen. Klik op een naam voor de pagina van dat merk.
Zes huizen waarvan wij een hele reeks voeren
Brandy, cognac en armagnac: hetzelfde en toch niet
- In het kort
- 28merken op voorraad
- 59flessen
- Metaxagrootste aanbod
- BathmenBrink 2, of online
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac zijn dus ook brandy. Ze mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen en aan strenge regels voldoen.
Daarbuiten maakt vrijwel elk wijnland zijn eigen versie. Spanje heeft brandy de Jerez, die rijpt in oude sherryvaten en daardoor voller en zoeter uitpakt. Griekenland heeft Metaxa, dat strikt genomen een mengsel is van brandy met wijn en kruiden.
Voor de koper betekent dat vooral: een brandy zonder Franse herkomst is vaak ronder en zoeter, en meestal een stuk goedkoper.
Cognac is brandy. Maar niet elke brandy mag cognac heten; dat hangt aan de plek en de regels.
Flessendatabase
Alle flessen in de winkel
66 flessen, allemaal op voorraad in Bathmen. Zoek op naam, of zet een filter aan; het getal achter elke keuze is het aantal dat erachter zit.
Prijsklasse
Land
Merk
Van 3 flessen weten we dit niet.
Inhoud
Alcohol
66 flessen
- Pollen kersen brandewijnNederland · 20% · 100 cl€ 13,99
- Portafortuna XONederland · 27,5% · 70 cl€ 39,99
- Scharlachberg BrandyDuitsland · 34% · 70 cl€ 11,99
- Ararat 10 Years Old AkhtamarAraratDiverse · 10 jaar · 40% · 70 cl€ 36,99
- Asbach 15AsbachDuitsland · 40% · 70 cl€ 47,99
- Asbach 8AsbachDuitsland · 40% · 70 cl€ 27,99
- Asbach Uralt Original 3 Years Old BrandyAsbachDuitsland · 3 jaar · 38% · 70 cl€ 19,49
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachDuitsland · 38% · 70 cl€ 19,99
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachDuitsland · 36% · 100 cl€ 24,99
- Brandy Lepanto Gran ReservaBrandySpanje · 36% · 70 cl€ 32,99
- Caffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anniCaffoItalië · 45% · 70 cl€ 219,99
- CAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 1970CaffoItalië · 46 jaar · 42% · 70 cl€ 49,99
- Caffo Miss Dominique Brandy Arzente RiservaCaffoItalië · 40% · 70 cl€ 20,99
- Cardenal Mendoza BrandyCardenal MendozaSpanje · 40% · 70 cl€ 33,99
- Cardenal Mendoza Carta RealCardenal MendozaSpanje · 40% · 70 cl€ 79,99
- Carlos I Miniset 3x5CLCarlosSpanje · -1% · 15 cl€ 9,99
- Carlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran ReservaCarlosSpanje · 40,3% · 70 cl€ 37,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Brandy de JerezCarlosSpanje · 40% · 70 cl€ 28,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Imperial XOCarlosSpanje · 40% · 70 cl€ 54,99
- Carlos III Solera Reserva Brandy de JerezCarlosSpanje · 36% · 70 cl€ 16,99
- Castelo De Silves Aguardente De MedronhoCasteloPortugal · 42,2% · 70 cl€ 39,99
- Conde De Osborne Gran ReservaCondeSpanje · 40,5% · 70 cl€ 34,99
- CR & F Aguardente Velha ReservaCRPortugal · 40% · 70 cl€ 25,99
- Cuisine Keukenflesje BrandyCuisineFrankrijk · 40% · 10 cl€ 5,99
- Gran Duque d'Alba Solera Gran ReservaGranSpanje · 40% · 70 cl€ 39,99
- Gran Duque De Alba Solera Gran Reserve XOGranSpanje · 40% · 70 cl€ 54,99
- Grandial XO BrandyGrandialFrankrijk · 36% · 70 cl€ 16,99
- Heritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra RiservaHeritageItalië · 42% · 70 cl€ 49,99
- Jules Domet Brandy NapoleonJulesFrankrijk · 36% · 70 cl€ 10,99
- Lepanto Brandy PXLepantoSpanje · 36% · 70 cl€ 39,99
- Lepanto O.V. Oloroso ViejoLepantoSpanje · 36% · 70 cl€ 38,99
- Lepanto Pedro Ximénez Solera Gran ReservaLepantoSpanje · 36% · 70 cl€ 32,99
- MACIEIRA BrandyMACIEIRAPortugal · 36% · 100 cl€ 20,99
- Metaxa 12 starsMetaxaGriekenland · 40% · 70 cl€ 34,99
- Metaxa 5* Greek OrangeMetaxaGriekenland · 38% · 70 cl€ 22,99
- Metaxa Brandy 5 sterrenMetaxaGriekenland · 38% · 70 cl€ 19,99
- Metaxa Brandy 7 sterrenMetaxaGriekenland · 40% · 70 cl€ 25,99
- Metaxa Grande Fine Collector's EditionMetaxaGriekenland · 40% · 70 cl€ 63,99
- Metaxa Private Reserve OramaMetaxaGriekenland · 40% · 70 cl€ 74,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrankrijk · 40% · 70 cl€ 39,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrankrijk · 40% · 70 cl€ 39,99
- Napoleon Colbert VSOP BrandyNapoleonFrankrijk · 36% · 70 cl€ 11,99
- Osborne 103 BrandyOsborneSpanje · 36% · 100 cl€ 19,99
- Osborne 103 BrandyOsborneSpanje · 30% · 70 cl€ 14,99
- Osborne Alma De Magno Gran ReservaOsborneSpanje · 36% · 70 cl€ 25,99
- Osborne Brandy 1866OsborneSpanje · 40% · 70 cl€ 49,99
- Osborne Magno BrandyOsborneSpanje · 36% · 100 cl€ 22,99
- Osborne Veterano BrandyOsborneSpanje · 30% · 100 cl€ 17,99
- Rooster & Wolf Fine Brandy GiftpackRoosterFrankrijk · -1% · 70 cl€ 34,99
- Rooster en Wolf Fine BrandyRoosterFrankrijk · 40% · 70 cl€ 33,99
- Senor Lusteau Solera ReserveSenorSpanje · 38% · 70 cl€ 29,99
- Soberano BrandySoberanoSpanje · 36% · 70 cl€ 14,99
- Soberano BrandySoberanoSpanje · 36% · 100 cl€ 17,99
- St-Rémy XOSt-RémyFrankrijk · 40% · 70 cl€ 24,99
- Stock 84 RiservaStock 84Italië · 38% · 100 cl€ 18,99
- Stock 84 XO Brandy 8 Years OldStock 84Tsjechië · 8 jaar · 40% · 70 cl€ 21,99
- Terry Centenario BrandyTerry CentenarioSpanje · 36% · 70 cl€ 14,99
- Terry Centenario Brandy LiterTerry CentenarioSpanje · 35% · 100 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10 Years OldTorresSpanje · 10 jaar · 38% · 70 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10Y Reserva ImperialTorresSpanje · 10 jaar · 38% · 100 cl€ 24,99
- TORRES Brandy 20 Years OldTorresSpanje · 20 jaar · 40% · 70 cl€ 49,99
- Torres Brandy 30 Years OldTorresSpanje · 30 jaar · 38% · 70 cl€ 104,99
- Vecchia Romagna Brandy Riserva 18 Years OldVecchia RomagnaItalië · 18 jaar · 43,8% · 70 cl€ 139,99
- Vecchia Romagna NeraVecchia RomagnaItalië · 38% · 70 cl€ 19,99
- Vecchia Romagna Riserva SuperioreVecchia RomagnaItalië · 40,8% · 70 cl€ 35,99
- Vecchia Romagna Riserva Tre BottiVecchia RomagnaSpanje · 40,8% · 70 cl€ 39,99
Geen fles voldoet aan deze combinatie. Zet een filter uit, of bel de winkel op 0570 541 278: wat we niet hebben staan, zoeken we voor u uit.
Alle 28 merken die wij voeren
Zoek op naam of spring naar een letter.
B1 merken
H1 merken
J1 merken
L1 merken
N1 merken
O1 merken
R1 merken
V1 merken
Veelgestelde vragen
Hoeveel brandy heeft ’t Bockje?
59 flessen van 28 merken.
Wat is het verschil tussen brandy en cognac?
Cognac is brandy uit een afgebakend gebied in Frankrijk, met strenge regels. Brandy is de verzamelnaam voor alle gedistilleerde wijn.
Wat is brandy de Jerez?
Spaanse brandy die rijpt in oude sherryvaten. Dat maakt hem voller en zoeter dan een cognac.
Is er hulp bij het kiezen?
Ja, daar zijn we voor. Bel 0570 541 278 of mail info@bockje.nl.
Verzendt ’t Bockje naar het buitenland?
Ja, naar ongeveer veertig landen. Mail info@bockje.nl als u wilt weten of uw land erbij zit.
Verder kijken

Brink 2, Bathmen
De hele voorraad staat in de winkel, niet in een magazijn. Kom gerust langs, of bel 0570 541 278: wij denken graag mee.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
- Dinsdag t/m vrijdag 09.00 – 18.00
- Zaterdag 09.00 – 17.00
- Maandag en zondag gesloten








