
Zesenzestig brandy’s. Un boutique.
Photo : Jibi44 (CC BY-SA 3.0), via Wikimedia Commons
Chapitre 01 · Ce que vous goûtez
Gestookte wijn, en verder loopt het uiteen
Brandy is de verzamelnaam voor gestookte wijn. De smaak hangt af van het hout, de tijd en wat er eerder in het vat zat. Spaanse brandy rijpt op sherryvaten en wordt zoet en notig, Duitse is lichter en droger, Griekse krijgt kruiden en wat suiker mee. Cognac is brandy uit één Franse streek met vaste regels; andersom geldt dat niet.
Chapitre 02 · Espagne
Spanje rijpt op sherryvaten
Spaanse brandy komt vrijwel altijd uit Andalusië en rijpt in vaten waar eerst sherry in lag, volgens het solerastelsel: jonge en oude brandy worden steeds bij elkaar gevoegd, zodat de smaak jaar na jaar gelijk blijft. Vandaar de ronde toon van rozijn en noot. Solera, Solera Reserva en Solera Gran Reserva lopen op in rijpingstijd.
Chapitre 03 · Italie
Italiaanse brandy is droger van toon
Italiaanse brandy wordt van wijndruiven gestookt en op eiken gerijpt, zonder sherryvaten of solera. Hij houdt meer fruit en minder zoet dan de Spaanse. Grappa is iets anders: die komt van de schillen, pitten en steeltjes die na het persen overblijven, vaak uit hetzelfde huis en van dezelfde oogst.
Chapitre 04 · France
Frans, maar buiten Cognac en Armagnac
Niet alle Franse brandy is cognac of armagnac. In veel wijnstreken wordt ook gestookt, met als eigen aanduiding fine: van wijn of wijnmoer uit de streek zelf. Cognac gaat twee keer door een ketel, armagnac meestal één keer door een kolom, wat voller uitvalt. Franse stijl zonder streeknaam? Dan begint het hier.
Chapitre 05 · Grèce
De Griekse fles is geen pure brandy
Volgens het etiket zit er in de Griekse fles meer dan gestookte wijn: naast gerijpt druivendistillaat ook muskaatwijn en kruiden. Daardoor is hij zoeter en bloemiger dan een Spaanse of Franse brandy, en gaat hij vaak koud of met ijs in het glas. De sterren op het etiket verwijzen naar de rijpingstijd van het distillaat.
Chapitre 06 · Degré
Rond veertig procent ligt de grens
Bij brandy ligt een duidelijke grens bij veertig procent. Daaronder zit meestal het zachtere, zoetere werk voor puur na het eten, vaak met wat meer restsuiker. Daarboven houdt brandy zich beter met ijs of in een mengsel en komt het hout scherper naar voren. Ook een oude melange gaat meestal op veertig procent de fles in.
Commencez par le pays
De zes grootste landen in het brandyschap
Klik op een land en de lijst hieronder toont alleen die flessen.
De overige 3 landen staan op de filterpagina.
66 brandy’s van € 5,99 tot € 219,99
- CarlosCarlos I Miniset 3x5CLEspagne€ 9,99
- OsborneOsborne 103 Brandy30% · Espagne€ 14,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 14,99
- CarlosCarlos III Solera Reserva Brandy de Jerez36% · Espagne€ 16,99
- OsborneOsborne Veterano Brandy30% · Espagne€ 17,99
- SoberanoSoberano Brandy36% · Spanje€ 17,99
- Terry CentenarioTerry Centenario Brandy Liter35% · Spanje€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10 Years Old38% · Espagne€ 19,99
- TorresTorres Brandy 10Y Reserva Imperial38% · Espagne€ 24,99
- OsborneOsborne Alma De Magno Gran Reserva36% · Espagne€ 25,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Espagne€ 28,99
- brandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Espagne€ 32,99
- LepantoLepanto Pedro Ximénez Solera Gran Reserva36% · Spanje€ 32,99
- Cardenal MendozaCardenal Mendoza Brandy40% · Spanje€ 33,99
- CarlosCarlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran Reserva40,3% · Espagne€ 37,99
- LepantoLepanto O.V. Oloroso Viejo36% · Spanje€ 38,99
- LepantoLepanto Brandy PX36% · Spanje€ 39,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Riserva Tre Botti40,8% · Espagne€ 39,99
- OsborneOsborne Brandy 186640% · Espagne€ 49,99
- CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Imperial XO40% · Espagne€ 54,99
- GranGran Duque De Alba Solera Gran Reserve XO40% · Spanje€ 54,99
- TorresTorres Brandy 30 Years Old38% · Espagne€ 104,99
- CuisineCuisine Keukenflesje Brandy40% · France€ 5,99
- JulesJules Domet Brandy Napoleon36% · Frankrijk€ 10,99
- NapoleonNapoleon Colbert VSOP Brandy36% · Frankrijk€ 11,99
- St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
- RoosterRooster en Wolf Fine Brandy40% · Frankrijk€ 33,99
- RoosterRooster & Wolf Fine Brandy GiftpackFrankrijk€ 34,99
- MonteruMonteru Brandy Rare Cask Finish40% · Frankrijk€ 39,99
- Stock 84Stock 84 Riserva38% · Italië€ 18,99
- Vecchia RomagnaVecchia Romagna Nera38% · Italie€ 19,99
- CaffoCaffo Miss Dominique Brandy Arzente Riserva40% · Italie€ 20,99
- CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italie€ 49,99
- HeritageHeritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra Riserva42% · Italië€ 49,99
- CaffoCaffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anni45% · Italie€ 219,99
- Scharlachberg Brandy34% · Allemagne€ 11,99
- AsbachAsbach Uralt Original 3 Years Old Brandy38% · Allemagne€ 19,49
- AsbachAsbach Uralt Weinbrand36% · Allemagne€ 24,99
- AsbachAsbach 1540% · Allemagne€ 47,99
- MetaxaMetaxa Brandy 5 sterren38% · Grèce€ 19,99
- MetaxaMetaxa 5* Greek Orange38% · Grèce€ 22,99
- MetaxaMetaxa 12 stars40% · Grèce€ 34,99
- MetaxaMetaxa Private Reserve Orama40% · Grèce€ 74,99
- MACIEIRAMACIEIRA Brandy36% · Portugal€ 20,99
- CasteloCastelo De Silves Aguardente De Medronho42,2% · Portugal€ 39,99
- Pollen kersen brandewijn20% · Pays-Bas€ 13,99
- Portafortuna XO27,5% · Pays-Bas€ 39,99
- AraratArarat 10 Years Old Akhtamar40% · Diverse€ 36,99
Tout filtrer sur la page de filtres
La liste présente un échantillon du stock, réparti sur tous les rayons. Le nombre au-dessus correspond au stock complet, visible sur la page de filtres.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
En stock aujourd’hui
Acht van de 66 brandy’s in de winkel
brandyBrandy Lepanto Gran Reserva36% · Espagne€ 32,99
St-RémySt-Rémy XO40% · Frankrijk€ 24,99
CaffoCAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 197042% · Italie€ 49,99
MetaxaMetaxa 12 stars40% · Grèce€ 34,99
CRCR & F Aguardente Velha Reserva40% · Portugal€ 25,99
CarlosCarlos I Solera Gran Reserva Brandy de Jerez40% · Espagne€ 28,99
AsbachAsbach 840% · Allemagne€ 27,99Ce qu’il y a en boutique
28 brandyhuizen
Les plus grands noms par groupe, avec le nombre de bouteilles.
Brandy bij een slijter die het schap kent
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac vallen er ook onder; die mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen.
Cette page présente chaque marque que nous proposons, suivie du nombre de bouteilles. Cliquez sur un nom pour accéder à la page de cette marque.
Six maisons dont nous proposons toute une gamme
Brandy, cognac en armagnac: hetzelfde en toch niet
- En résumé
- 28marques en stock
- 59bouteilles
- Metaxagrootste aanbod
- BathmenBrink 2, of online
Brandy is de verzamelnaam voor gedistilleerde wijn. Cognac en armagnac zijn dus ook brandy. Ze mogen alleen zo heten omdat ze uit een afgebakend Frans gebied komen en aan strenge regels voldoen.
Daarbuiten maakt vrijwel elk wijnland zijn eigen versie. Spanje heeft brandy de Jerez, die rijpt in oude sherryvaten en daardoor voller en zoeter uitpakt. Griekenland heeft Metaxa, dat strikt genomen een mengsel is van brandy met wijn en kruiden.
Voor de koper betekent dat vooral: een brandy zonder Franse herkomst is vaak ronder en zoeter, en meestal een stuk goedkoper.
Cognac is brandy. Maar niet elke brandy mag cognac heten; dat hangt aan de plek en de regels.
Base de données des bouteilles
Toutes les bouteilles en boutique
66 flessen, allemaal op voorraad in Bathmen. Zoek op naam, of zet een filter aan; het getal achter elke keuze is het aantal dat erachter zit.
Gamme de prix
Pays
Marque
Nous ne le savons pas pour 3 bouteilles.
Contenance
Alcool
66 flessen
- Pollen kersen brandewijnPays-Bas · 20% · 100 cl€ 13,99
- Portafortuna XOPays-Bas · 27,5% · 70 cl€ 39,99
- Scharlachberg BrandyAllemagne · 34% · 70 cl€ 11,99
- Ararat 10 Years Old AkhtamarAraratDivers · 10 ans · 40% · 70 cl€ 36,99
- Asbach 15AsbachAllemagne · 40% · 70 cl€ 47,99
- Asbach 8AsbachAllemagne · 40% · 70 cl€ 27,99
- Asbach Uralt Original 3 Years Old BrandyAsbachAllemagne · 3 ans · 38% · 70 cl€ 19,49
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachAllemagne · 38% · 70 cl€ 19,99
- Asbach Uralt WeinbrandAsbachAllemagne · 36% · 100 cl€ 24,99
- Brandy Lepanto Gran ReservaBrandyEspagne · 36% · 70 cl€ 32,99
- Caffo Brandy 1964 Stravecchio Gran Riserva Cinquant'anniCaffoItalie · 45% · 70 cl€ 219,99
- CAFFO Italiaanse brandy 46 Years Old Vintage 1970CaffoItalië · 46 jaar · 42% · 70 cl€ 49,99
- Caffo Miss Dominique Brandy Arzente RiservaCaffoItalie · 40% · 70 cl€ 20,99
- Cardenal Mendoza BrandyCardenal MendozaEspagne · 40% · 70 cl€ 33,99
- Cardenal Mendoza Carta RealCardenal MendozaEspagne · 40% · 70 cl€ 79,99
- Carlos I Miniset 3x5CLCarlosEspagne · -1% · 15 cl€ 9,99
- Carlos I Pedro Ximenez Brandy Jerez Solera Gran ReservaCarlosEspagne · 40,3% · 70 cl€ 37,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Brandy de JerezCarlosEspagne · 40% · 70 cl€ 28,99
- Carlos I Solera Gran Reserva Imperial XOCarlosEspagne · 40% · 70 cl€ 54,99
- Carlos III Solera Reserva Brandy de JerezCarlosEspagne · 36% · 70 cl€ 16,99
- Castelo De Silves Aguardente De MedronhoCasteloPortugal · 42,2% · 70 cl€ 39,99
- Conde De Osborne Gran ReservaCondeEspagne · 40,5% · 70 cl€ 34,99
- CR & F Aguardente Velha ReservaCRPortugal · 40% · 70 cl€ 25,99
- Cuisine Keukenflesje BrandyCuisineFrance · 40% · 10 cl€ 5,99
- Gran Duque d'Alba Solera Gran ReservaGranEspagne · 40% · 70 cl€ 39,99
- Gran Duque De Alba Solera Gran Reserve XOGranEspagne · 40% · 70 cl€ 54,99
- Grandial XO BrandyGrandialFrance · 36% · 70 cl€ 16,99
- Heritage Caffo 1980 Brandy Stravecchio Extra RiservaHeritageItalie · 42% · 70 cl€ 49,99
- Jules Domet Brandy NapoleonJulesFrance · 36% · 70 cl€ 10,99
- Lepanto Brandy PXLepantoEspagne · 36% · 70 cl€ 39,99
- Lepanto O.V. Oloroso ViejoLepantoEspagne · 36% · 70 cl€ 38,99
- Lepanto Pedro Ximénez Solera Gran ReservaLepantoEspagne · 36% · 70 cl€ 32,99
- MACIEIRA BrandyMACIEIRAPortugal · 36% · 100 cl€ 20,99
- Metaxa 12 starsMetaxaGrèce · 40% · 70 cl€ 34,99
- Metaxa 5* Greek OrangeMetaxaGrèce · 38% · 70 cl€ 22,99
- Metaxa Brandy 5 sterrenMetaxaGrèce · 38% · 70 cl€ 19,99
- Metaxa Brandy 7 sterrenMetaxaGrèce · 40% · 70 cl€ 25,99
- Metaxa Grande Fine Collector's EditionMetaxaGrèce · 40% · 70 cl€ 63,99
- Metaxa Private Reserve OramaMetaxaGrèce · 40% · 70 cl€ 74,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrance · 40% · 70 cl€ 39,99
- Monteru Brandy Rare Cask FinishMonteruFrance · 40% · 70 cl€ 39,99
- Napoleon Colbert VSOP BrandyNapoleonFrance · 36% · 70 cl€ 11,99
- Osborne 103 BrandyOsborneEspagne · 36% · 100 cl€ 19,99
- Osborne 103 BrandyOsborneEspagne · 30% · 70 cl€ 14,99
- Osborne Alma De Magno Gran ReservaOsborneEspagne · 36% · 70 cl€ 25,99
- Osborne Brandy 1866OsborneEspagne · 40% · 70 cl€ 49,99
- Osborne Magno BrandyOsborneEspagne · 36% · 100 cl€ 22,99
- Osborne Veterano BrandyOsborneEspagne · 30% · 100 cl€ 17,99
- Rooster & Wolf Fine Brandy GiftpackRoosterFrance · -1% · 70 cl€ 34,99
- Rooster en Wolf Fine BrandyRoosterFrance · 40% · 70 cl€ 33,99
- Senor Lusteau Solera ReserveSenorEspagne · 38% · 70 cl€ 29,99
- Soberano BrandySoberanoEspagne · 36% · 70 cl€ 14,99
- Soberano BrandySoberanoEspagne · 36% · 100 cl€ 17,99
- St-Rémy XOSt-RémyFrance · 40% · 70 cl€ 24,99
- Stock 84 RiservaStock 84Italie · 38% · 100 cl€ 18,99
- Stock 84 XO Brandy 8 Years OldStock 84Tchéquie · 8 ans · 40% · 70 cl€ 21,99
- Terry Centenario BrandyTerry CentenarioEspagne · 36% · 70 cl€ 14,99
- Terry Centenario Brandy LiterTerry CentenarioEspagne · 35% · 100 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10 Years OldTorresEspagne · 10 ans · 38% · 70 cl€ 19,99
- Torres Brandy 10Y Reserva ImperialTorresEspagne · 10 ans · 38% · 100 cl€ 24,99
- TORRES Brandy 20 Years OldTorresSpanje · 20 jaar · 40% · 70 cl€ 49,99
- Torres Brandy 30 Years OldTorresEspagne · 30 ans · 38% · 70 cl€ 104,99
- Vecchia Romagna Brandy Riserva 18 Years OldVecchia RomagnaItalie · 18 ans · 43,8% · 70 cl€ 139,99
- Vecchia Romagna NeraVecchia RomagnaItalie · 38% · 70 cl€ 19,99
- Vecchia Romagna Riserva SuperioreVecchia RomagnaItalie · 40,8% · 70 cl€ 35,99
- Vecchia Romagna Riserva Tre BottiVecchia RomagnaEspagne · 40,8% · 70 cl€ 39,99
Aucune bouteille ne correspond à cette combinaison. Désactivez un filtre ou appelez la boutique au 0570 541 278 : ce que nous n’avons pas en rayon, nous le cherchons pour vous.
Alle 28 merken die wij voeren
Recherchez par nom ou passez directement à une lettre.
B1 merken
H1 merken
J1 merken
L1 merken
N1 merken
O1 marque
R1 merken
V1 merken
Questions fréquentes
Hoeveel brandy heeft ’t Bockje?
59 bouteilles de van 28 merken.
Wat is het verschil tussen brandy en cognac?
Cognac is brandy uit een afgebakend gebied in Frankrijk, met strenge regels. Brandy is de verzamelnaam voor alle gedistilleerde wijn.
Wat is brandy de Jerez?
Spaanse brandy die rijpt in oude sherryvaten. Dat maakt hem voller en zoeter dan een cognac.
Peut-on être aidé dans son choix ?
Oui, nous sommes là pour cela. Appelez le 0570 541 278 ou écrivez à info@bockje.nl.
’t Bockje expédie-t-il à l'étranger ?
Oui, vers une quarantaine de pays. Écrivez à info@bockje.nl pour savoir si votre pays en fait partie.
Continuer à explorer

Brink 2, Bathmen
Tout le stock se trouve en boutique, pas dans un entrepôt. Passez nous voir ou appelez le 0570 541 278 : nous vous conseillons volontiers.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
- Du mardi au vendredi 09.00 – 18.00
- Samedi 09.00 – 17.00
- Lundi et dimanche fermé








