Aanbevelingen · Whisky en sigaar

Millstone American Oak naast Oliva Connecticut Reserve Robusto

Een Nederlandse single malt op Amerikaans eiken, naast een milde Nicaraguaanse robusto. Vanille tegenover room.

Terug naar de aanbevelingen

Fles Millstone American Oak Zuidam Distillers, whisky

Uit het schap

De fles

Millstone komt van Zuidam Distillers in Baarle-Nassau. Deze single malt rijpte op Amerikaans eiken en staat op 43 volumeprocent. Zuidam is een familiebedrijf dat zijn distillaten zelf stookt en werkt zonder kunstmatige kleur-, geur- en smaakstoffen.

Millstone American Oak Zuidam Distillers

De combinatie

Waarom dit samengaat

Amerikaans eiken geeft whisky vooral vanille en kokos; dat is een zachtere kant dan wat een sherryvat achterlaat. De Connecticut Reserve is een robusto van 127 mm onder een lichte schaduwwikkel, die hout en room geeft en nauwelijks peper. Die twee lopen gelijk op. Het risico is eenvormigheid, en daarom blijft het bij 127 mm en niet langer.

Naast het glas

De sigaar

Wij verkopen geen sigaren; wij leveren de whisky. Deze sigaren passen naast deze fles.

Tekening van het formaat robusto van 127 millimeterKort en dik. De voet ligt links, de kop rechts.voetkop127 mm
Zo ziet de maat van Oliva Connecticut Reserve Robusto eruit: formaat robusto, 127 mm, kort en dik. Dit is een eigen tekening in onze huisstijl, geen foto van het merk; wij verkopen geen sigaren.
Bundels sigaren, samengebonden met een papieren band, op een houten toonbank
Sfeerbeeld: bundels sigaren in een tabakshuis. Dit zijn niet de aanbevolen sigaren; het werkelijke formaat staat in de tekening hierbij.
  • Oliva Connecticut Reserve Robusto Nicaraguaanse robusto van 127 mm onder een lichte schaduwwikkel: hout en room naast de vanille uit Amerikaans eiken.
  • Macanudo Café Hyde Park Milde robusto met dezelfde peperarme toon, iets droger van afdronk.
  • AVO Classic No. 2 Dominicaans onder een Connecticut-wikkel, langer en nog ingehoudener.
  • Davidoff Millennium Blend Robusto Robusto van 127 mm met meer peper, als tegenwicht tegen het zoete hout.

In het glas

Schenken

Puur in een tulpvormig glas, zonder ijs. Bij 43 volumeprocent is water niet nodig. Drink in de pauzes tussen de trekken door, niet erdoorheen.

Alles over Millstone American Oak Zuidam DistillersTerug naar Aanbevelingen van ’t Bockje

Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18