
Drieëndertig sherry’s. Eén winkel.
Hoofdstuk 01 · Wat u proeft
Versterkte wijn uit de driehoek bij Jerez
Sherry is witte wijn met toegevoegde wijnalcohol, gerijpt in een solera: vaten die laag voor laag worden bijgevuld, zodat elke fles een menging van jaren is. Bij de lichte soorten sluit een gistlaag, de flor, de wijn van de lucht af; bij de donkere werkt de lucht juist mee. Droog begint bij fino en manzanilla, het zoet komt van gedroogde druiven.
Hoofdstuk 02 · Droog
Fino: onder de flor gerijpt
Fino rijpt onder de flor en blijft daardoor bleek en droog, met een zoutige, gistige toon. Koud schenken, uit een fles die nog niet lang open is: na openen gaat fino snel achteruit. Nog nooit droge sherry geproefd? Dan is dit de plek om te beginnen.
Hoofdstuk 03 · Zoet
Pedro Ximénez, van gedroogde druiven
Voor pedro ximénez worden de druiven na de oogst op matten in de zon gedroogd. De suiker concentreert zich, en het resultaat is donker, stroperig en zoet. In Andalusië gaat hij vaak over een toetje of bij blauwe kaas. Moscatel, de andere zoete druif uit de streek, is lichter en bloemiger.
Hoofdstuk 04 · Aan zee
Manzanilla komt uit Sanlúcar
Manzanilla is fino die rijpt in Sanlúcar de Barrameda, aan de monding van de Guadalquivir. Het vochtige zeeklimaat houdt de flor daar het hele jaar dikker; verder is het dezelfde druif en werkwijze. Amontillado begint onder de flor en rijpt verder als die verdwenen is: donkerder, met noot en hout, maar nog steeds droog.
Hoofdstuk 05 · Formaat
De halve fles is er niet voor niets
Een geopende fles sherry blijft niet onbeperkt goed, want het is wijn. Droge sherry verandert het snelst, de zoete, aan lucht gerijpte stijlen houden het veel langer. Daarom bestaat sherry ook in kleinere flessen. Af en toe een glas droge sherry? Dan is een klein formaat, koel bewaard, de beste keus.
Begin bij de soort
De acht soorten in het sherryschap
Klik op een groep en de lijst hieronder toont alleen die flessen.
Bij 32 van de 33 flessen staat de soort op het etiket. Op de filterpagina zijn soort, huis, sterkte en inhoud te combineren.
33 sherry’s van € 4,99 tot € 34,99
- CuisineCuisine Keukenflesje Sherry Medium17,5% · Medium€ 4,99
- OsborneOsborne Sherry Medium15% · Medium€ 6,99
- DomecqDomecq Medium Dry15% · Medium€ 7,99
- SandemanSandeman Medium Dry Sherry15% · Medium€ 7,99
- SandemanSandeman Sherry Medium Sweet15% · Medium€ 7,99
- PedroPedro Rodriguez Sherry Medium15% · Medium€ 9,99
- OsborneOsborne IORF Medium Sherry19% · Medium€ 12,99
- OsborneOsborne Sherry Fino15% · Fino€ 6,99
- DomecqDomecq Dry Fino15% · Fino€ 7,99
- SandemanSandeman Fino Sherry15% · Fino€ 7,99
- P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Fino Seco15% · Fino€ 9,99
- TioTio Pepe Fino15% · Fino€ 11,99
- OsborneOsborne Fino Quinta Sherry15% · Fino€ 12,99
- ValdespinoValdespino Fino "Inocente" Single Vineyard15% · Fino€ 19,95
- El Candado PedroEl Candado Pedro Ximenez Valdespino17% · Pedro Ximénez€ 12,95
- OsborneOsborne Pedro XimenezPedro Ximénez€ 13,99
- Gonzalez ByassGonzalez Byass Nectar Pedro Ximénez15% · Pedro Ximénez€ 18,99
- LustauLustau Reserve PX San Emilio17% · Pedro Ximénez€ 18,99
- El Candado PedroEl Candado Pedro Ximenez Valdespino17% · Pedro Ximénez€ 20,95
- LustauLustau Pedro Ximenez17% · Pedro Ximénez€ 29,99
- Gonzalez ByassGonzalez Byass Noe Pedro Ximenez 37,5clPedro Ximénez€ 34,99
- OsborneOsborne Manzanilla15% · Manzanilla€ 6,99
- DomecqDomecq Manzanilla15% · Manzanilla€ 7,99
- SolearSolear Barbadillo Manzanilla15% · Manzanilla€ 8,99
- P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Manzanilla15% · Manzanilla€ 9,99
- Gonzalez ByassGonzalez Byass Vina AB 12Y Amontillado Seco16,5% · Amontillado€ 19,99
- TioTio Diego Amontillado18% · Amontillado€ 20,95
- Gonzalez ByassGonzález Byass Del Duque Amontillado V.O.R.S. 30Y21,5% · Amontillado€ 34,99
- ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 14,95
- ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 24,95
- Gonzalez ByassGonzalez Byass 30Y Apóstoles Palo Cortado V.O.R.S.20% · Palo cortado€ 34,99
- HarveysHarveys Bristol Cream Sherry17,5% · Cream€ 14,99
- ValdespinoValdespino Quina17,5% · Spanje€ 19,95
Alles filteren op de filterpagina
In de lijst staat een dwarsdoorsnede van de voorraad, verdeeld over alle vakken. Het aantal erboven is de hele voorraad; die staat op de filterpagina.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
Vandaag op voorraad
Acht van de 33 sherry’s in de winkel
SandemanSandeman Medium Dry Sherry15% · Medium€ 7,99
P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Fino Seco15% · Fino€ 9,99
LustauLustau Reserve PX San Emilio17% · Pedro Ximénez€ 18,99
SolearSolear Barbadillo Manzanilla15% · Manzanilla€ 8,99
TioTio Diego Amontillado18% · Amontillado€ 20,95
ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 24,95
OsborneOsborne Fino Quinta Sherry15% · Fino€ 12,99
OsborneOsborne IORF Medium Sherry19% · Medium€ 12,99Wat er in de winkel staat
13 sherryhuizen
De grootste namen per groep, met het aantal flessen erbij.
Sherry bij een slijter die het schap kent
Sherry is versterkte wijn uit de driehoek rond Jerez, en loopt van kurkdroge fino tot bijna stroopzoete Pedro Ximenez.
Op deze pagina staat elk merk dat wij voeren, met daarachter het aantal flessen. Klik op een naam voor de pagina van dat merk.
Waarvan wij het meeste voeren
Van kurkdroog tot stroopzoet
- In het kort
- 13merken op voorraad
- 33flessen
- Osbornegrootste aanbod
- BathmenBrink 2, of online
Sherry is versterkte wijn uit de driehoek rond Jerez in Zuid-Spanje, en de verschillen zijn enorm. Fino en manzanilla zijn kurkdroog en rijpen onder een laag gist, de flor, die de wijn tegen zuurstof beschermt. Amontillado en oloroso rijpen wél met zuurstof en worden noot- en karamelachtig. Pedro Ximénez is bijna stroop.
Sherry rijpt in een solera: vaten in lagen, waarbij uit de onderste wordt afgetapt en van boven wordt bijgevuld. Zo blijft de stijl over de jaren gelijk.
Fino drinkt u ijskoud en snel na openen; een oloroso of PX blijft weken goed.
Fino is na openen binnen dagen op zijn best. Een PX kunt u weken laten staan.
Flessendatabase
Alle flessen in de winkel
33 flessen, allemaal op voorraad in Bathmen. Zoek op naam, of zet een filter aan; het getal achter elke keuze is het aantal dat erachter zit.
Soort
Van 1 fles weten we dit niet.
Prijsklasse
Merk
Inhoud
Alcohol
33 flessen
- Cuisine Keukenflesje Sherry MediumCuisineSpanje · Medium · 17,5% · 10 cl€ 4,99
- Domecq Dry FinoDomecqSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 7,99
- Domecq ManzanillaDomecqSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 7,99
- Domecq Medium DryDomecqSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- El Candado Pedro Ximenez ValdespinoEl Candado PedroSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 75 cl€ 20,95
- El Candado Pedro Ximenez ValdespinoEl Candado PedroSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 38 cl€ 12,95
- Gonzalez Byass 30Y Apóstoles Palo Cortado V.O.R.S.Gonzalez ByassSpanje · Palo cortado · 30 jaar · 20%€ 34,99
- Gonzalez Byass Nectar Pedro XiménezGonzalez ByassSpanje · Pedro Ximénez · 15% · 75 cl€ 18,99
- Gonzalez Byass Noe Pedro Ximenez 37,5clGonzalez ByassSpanje · Pedro Ximénez · -1% · 38 cl€ 34,99
- Gonzalez Byass Vina AB 12Y Amontillado SecoGonzalez ByassSpanje · Amontillado · 12 jaar · 16,5%€ 19,99
- González Byass Del Duque Amontillado V.O.R.S. 30YGonzalez ByassSpanje · Amontillado · 30 jaar · 21,5%€ 34,99
- Harveys Bristol Cream SherryHarveysSpanje · Cream · 17,5% · 75 cl€ 14,99
- Lustau Pedro XimenezLustauSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 70 cl€ 29,99
- Lustau Reserve PX San EmilioLustauSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 38 cl€ 18,99
- Osborne Fino Quinta SherryOsborneSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 12,99
- Osborne IORF Medium SherryOsborneSpanje · Medium · 19% · 75 cl€ 12,99
- Osborne ManzanillaOsborneSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 6,99
- Osborne Pedro XimenezOsborneSpanje · Pedro Ximénez · -1% · 75 cl€ 13,99
- Osborne Sherry FinoOsborneSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 6,99
- Osborne Sherry MediumOsborneSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 6,99
- P. Rodriquez e Hijos Fino SecoP. RodriquezSpanje · Fino · 15% · 100 cl€ 9,99
- P. Rodriquez e Hijos ManzanillaP. RodriquezSpanje · Manzanilla · 15% · 100 cl€ 9,99
- Pedro Rodriguez Sherry MediumPedroSpanje · Medium · 15% · 100 cl€ 9,99
- Sandeman Fino SherrySandemanSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 7,99
- Sandeman Medium Dry SherrySandemanSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- Sandeman Sherry Medium SweetSandemanSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- Solear Barbadillo ManzanillaSolearSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 8,99
- Tio Diego AmontilladoTioSpanje · Amontillado · 18% · 75 cl€ 20,95
- Tio Pepe FinoTioSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 11,99
- Valdespino Fino "Inocente" Single VineyardValdespinoSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 19,95
- Valdespino Moscatel "Promesa"ValdespinoSpanje · Moscatel · 17% · 75 cl€ 24,95
- Valdespino Moscatel "Promesa"ValdespinoSpanje · Moscatel · 17% · 38 cl€ 14,95
- Valdespino QuinaValdespinoSpanje · 17,5% · 75 cl€ 19,95
Geen fles voldoet aan deze combinatie. Zet een filter uit, of bel de winkel op 0570 541 278: wat we niet hebben staan, zoeken we voor u uit.
Alle 13 merken die wij voeren
Zoek op naam of spring naar een letter.
Veelgestelde vragen
Hoeveel sherry heeft ’t Bockje?
33 flessen van 13 merken.
Is sherry altijd zoet?
Nee. Fino en manzanilla zijn kurkdroog; alleen types als Pedro Ximenez zijn uitgesproken zoet.
Wat is een solera?
Een systeem van gestapelde vaten waarbij uit de onderste wordt afgetapt en van boven wordt bijgevuld, zodat de stijl door de jaren heen gelijk blijft.
Is er hulp bij het kiezen?
Ja, daar zijn we voor. Bel 0570 541 278 of mail info@bockje.nl.
Verzendt ’t Bockje naar het buitenland?
Ja, naar ongeveer veertig landen. Mail info@bockje.nl als u wilt weten of uw land erbij zit.

Brink 2, Bathmen
De hele voorraad staat in de winkel, niet in een magazijn. Kom gerust langs, of bel 0570 541 278: wij denken graag mee.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
- Dinsdag t/m vrijdag 09.00 – 18.00
- Zaterdag 09.00 – 17.00
- Maandag en zondag gesloten






