
33 sherry. Un solo negozio.
Capitolo 01 · Cosa si percepisce al palato
Versterkte wijn uit de driehoek bij Jerez
Sherry is witte wijn met toegevoegde wijnalcohol, gerijpt in een solera: vaten die laag voor laag worden bijgevuld, zodat elke fles een menging van jaren is. Bij de lichte soorten sluit een gistlaag, de flor, de wijn van de lucht af; bij de donkere werkt de lucht juist mee. Droog begint bij fino en manzanilla, het zoet komt van gedroogde druiven.
Capitolo 02 · Secco
Fino: onder de flor gerijpt
Fino rijpt onder de flor en blijft daardoor bleek en droog, met een zoutige, gistige toon. Koud schenken, uit een fles die nog niet lang open is: na openen gaat fino snel achteruit. Nog nooit droge sherry geproefd? Dan is dit de plek om te beginnen.
Capitolo 03 · Dolce
Pedro Ximénez, van gedroogde druiven
Voor pedro ximénez worden de druiven na de oogst op matten in de zon gedroogd. De suiker concentreert zich, en het resultaat is donker, stroperig en zoet. In Andalusië gaat hij vaak over een toetje of bij blauwe kaas. Moscatel, de andere zoete druif uit de streek, is lichter en bloemiger.
Hoofdstuk 04 · Aan zee
Manzanilla komt uit Sanlúcar
Manzanilla is fino die rijpt in Sanlúcar de Barrameda, aan de monding van de Guadalquivir. Het vochtige zeeklimaat houdt de flor daar het hele jaar dikker; verder is het dezelfde druif en werkwijze. Amontillado begint onder de flor en rijpt verder als die verdwenen is: donkerder, met noot en hout, maar nog steeds droog.
Capitolo 05 · Formato
De halve fles is er niet voor niets
Een geopende fles sherry blijft niet onbeperkt goed, want het is wijn. Droge sherry verandert het snelst, de zoete, aan lucht gerijpte stijlen houden het veel langer. Daarom bestaat sherry ook in kleinere flessen. Af en toe een glas droge sherry? Dan is een klein formaat, koel bewaard, de beste keus.
Cominci dal tipo
De acht soorten in het sherryschap
Faccia clic su un gruppo e l'elenco qui sotto mostrerà solo quelle bottiglie.
Bij 32 van de 33 flessen staat de soort op het etiket. Op de filterpagina zijn soort, huis, sterkte en inhoud te combineren.
33 sherry’s van € 4,99 tot € 34,99
- CuisineCuisine Keukenflesje Sherry Medium17,5% · Medium€ 4,99
- OsborneOsborne Sherry Medium15% · Medium€ 6,99
- DomecqDomecq Medium Dry15% · Medium€ 7,99
- SandemanSandeman Medium Dry Sherry15% · Medium€ 7,99
- SandemanSandeman Sherry Medium Sweet15% · Medium€ 7,99
- PedroPedro Rodriguez Sherry Medium15% · Medium€ 9,99
- OsborneOsborne IORF Medium Sherry19% · Medium€ 12,99
- OsborneOsborne Sherry Fino15% · Fino€ 6,99
- DomecqDomecq Dry Fino15% · Fino€ 7,99
- SandemanSandeman Fino Sherry15% · Fino€ 7,99
- P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Fino Seco15% · Fino€ 9,99
- TioTío Pepe Fino15% · Fino€ 11,99
- OsborneOsborne Fino Quinta Sherry15% · Fino€ 12,99
- ValdespinoValdespino Fino "Inocente" Single Vineyard15% · Fino€ 19,95
- El Candado PedroEl Candado Pedro Ximenez Valdespino17% · Pedro Ximénez€ 12,95
- OsborneOsborne Pedro XimenezPedro Ximénez€ 13,99
- González ByassGonzález Byass Nectar Pedro Ximénez15% · Pedro Ximénez€ 18,99
- LustauLustau Reserve PX San Emilio17% · Pedro Ximénez€ 18,99
- El Candado PedroEl Candado Pedro Ximenez Valdespino17% · Pedro Ximénez€ 20,95
- LustauLustau Pedro Ximenez17% · Pedro Ximénez€ 29,99
- González ByassGonzález Byass Noe Pedro Ximenez 37,5clPedro Ximénez€ 34,99
- OsborneOsborne Manzanilla15% · Manzanilla€ 6,99
- DomecqDomecq Manzanilla15% · Manzanilla€ 7,99
- SolearSolear Barbadillo Manzanilla15% · Manzanilla€ 8,99
- P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Manzanilla15% · Manzanilla€ 9,99
- González ByassGonzález Byass Vina AB 12Y Amontillado Seco16,5% · Amontillado€ 19,99
- TioTío Diego Amontillado18% · Amontillado€ 20,95
- González ByassGonzález Byass Del Duque Amontillado V.O.R.S. 30Y21,5% · Amontillado€ 34,99
- ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 14,95
- ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 24,95
- González ByassGonzález Byass 30Y Apóstoles Palo Cortado V.O.R.S.20% · Palo cortado€ 34,99
- HarveysHarveys Bristol Cream Sherry17,5% · Cream€ 14,99
- ValdespinoValdespino Quina17,5% · Spagna€ 19,95
Filtra tutto nella pagina dei filtri
L'elenco mostra uno spaccato delle scorte, distribuito su tutti i reparti. Il numero sopra è l'intera disponibilità, consultabile nella pagina dei filtri.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
Disponibile oggi
Acht van de 33 sherry’s in de winkel
SandemanSandeman Medium Dry Sherry15% · Medium€ 7,99
P. RodriquezP. Rodriquez e Hijos Fino Seco15% · Fino€ 9,99
LustauLustau Reserve PX San Emilio17% · Pedro Ximénez€ 18,99
SolearSolear Barbadillo Manzanilla15% · Manzanilla€ 8,99
TioTío Diego Amontillado18% · Amontillado€ 20,95
ValdespinoValdespino Moscatel "Promesa"17% · Moscatel€ 24,95
OsborneOsborne Fino Quinta Sherry15% · Fino€ 12,99
OsborneOsborne IORF Medium Sherry19% · Medium€ 12,99Cosa c'è in negozio
13 sherryhuizen
I nomi più importanti per gruppo, con il numero di bottiglie.
Sherry bij een slijter die het schap kent
Sherry is versterkte wijn uit de driehoek rond Jerez, en loopt van kurkdroge fino tot bijna stroopzoete Pedro Ximenez.
In questa pagina c'è ogni marchio che trattiamo, seguito dal numero di bottiglie. Clicchi su un nome per la pagina di quel marchio.
Quelli di cui abbiamo di più
Van kurkdroog tot stroopzoet
- In breve
- 13marchi disponibili
- 33bottiglie
- Osborneofferta più ampia
- BathmenBrink 2, oppure online
Sherry is versterkte wijn uit de driehoek rond Jerez in Zuid-Spanje, en de verschillen zijn enorm. Fino en manzanilla zijn kurkdroog en rijpen onder een laag gist, de flor, die de wijn tegen zuurstof beschermt. Amontillado en oloroso rijpen wél met zuurstof en worden noot- en karamelachtig. Pedro Ximénez is bijna stroop.
Sherry rijpt in een solera: vaten in lagen, waarbij uit de onderste wordt afgetapt en van boven wordt bijgevuld. Zo blijft de stijl over de jaren gelijk.
Fino drinkt u ijskoud en snel na openen; een oloroso of PX blijft weken goed.
Fino is na openen binnen dagen op zijn best. Een PX kunt u weken laten staan.
Database delle bottiglie
Tutte le bottiglie del negozio
33 flessen, allemaal op voorraad in Bathmen. Zoek op naam, of zet een filter aan; het getal achter elke keuze is het aantal dat erachter zit.
Tipo
Per 1 bottiglia non lo sappiamo.
Fascia di prezzo
Marchio
Contenuto
Alcol
33 flessen
- Cuisine Keukenflesje Sherry MediumCucinaSpanje · Medium · 17,5% · 10 cl€ 4,99
- Domecq Dry FinoDomecqSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 7,99
- Domecq ManzanillaDomecqSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 7,99
- Domecq Medium DryDomecqSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- El Candado Pedro Ximenez ValdespinoEl Candado PedroSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 75 cl€ 20,95
- El Candado Pedro Ximenez ValdespinoEl Candado PedroSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 38 cl€ 12,95
- González Byass 30Y Apóstoles Palo Cortado V.O.R.S.González ByassSpanje · Palo cortado · 30 jaar · 20%€ 34,99
- González Byass Nectar Pedro XiménezGonzález ByassSpanje · Pedro Ximénez · 15% · 75 cl€ 18,99
- González Byass Noe Pedro Ximenez 37,5clGonzález ByassSpanje · Pedro Ximénez · -1% · 38 cl€ 34,99
- González Byass Vina AB 12Y Amontillado SecoGonzález ByassSpanje · Amontillado · 12 jaar · 16,5%€ 19,99
- González Byass Del Duque Amontillado V.O.R.S. 30YGonzález ByassSpanje · Amontillado · 30 jaar · 21,5%€ 34,99
- Harveys Bristol Cream SherryHarveysSpanje · Cream · 17,5% · 75 cl€ 14,99
- Lustau Pedro XimenezLustauSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 70 cl€ 29,99
- Lustau Reserve PX San EmilioLustauSpanje · Pedro Ximénez · 17% · 38 cl€ 18,99
- Osborne Fino Quinta SherryOsborneSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 12,99
- Osborne IORF Medium SherryOsborneSpanje · Medium · 19% · 75 cl€ 12,99
- Osborne ManzanillaOsborneSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 6,99
- Osborne Pedro XimenezOsborneSpanje · Pedro Ximénez · -1% · 75 cl€ 13,99
- Osborne Sherry FinoOsborneSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 6,99
- Osborne Sherry MediumOsborneSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 6,99
- P. Rodriquez e Hijos Fino SecoP. RodriquezSpanje · Fino · 15% · 100 cl€ 9,99
- P. Rodriquez e Hijos ManzanillaP. RodriquezSpanje · Manzanilla · 15% · 100 cl€ 9,99
- Pedro Rodriguez Sherry MediumPedroSpanje · Medium · 15% · 100 cl€ 9,99
- Sandeman Fino SherrySandemanSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 7,99
- Sandeman Medium Dry SherrySandemanSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- Sandeman Sherry Medium SweetSandemanSpanje · Medium · 15% · 75 cl€ 7,99
- Solear Barbadillo ManzanillaSolearSpanje · Manzanilla · 15% · 75 cl€ 8,99
- Tío Diego AmontilladoTioSpanje · Amontillado · 18% · 75 cl€ 20,95
- Tío Pepe FinoTioSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 11,99
- Valdespino Fino "Inocente" Single VineyardValdespinoSpanje · Fino · 15% · 75 cl€ 19,95
- Valdespino Moscatel "Promesa"ValdespinoSpanje · Moscatel · 17% · 75 cl€ 24,95
- Valdespino Moscatel "Promesa"ValdespinoSpanje · Moscatel · 17% · 38 cl€ 14,95
- Valdespino QuinaValdespinoSpagna · 17,5% · 75 cl€ 19,95
Nessuna bottiglia corrisponde a questa combinazione. Disattivi un filtro o chiami il negozio allo 0570 541 278: ciò che non abbiamo sullo scaffale, lo cerchiamo per Lei.
Tutti i 13 marchi che trattiamo
Cerchi per nome o salti a una lettera.
C1 merken
D1 marchio
E1 marchio
G1 marchio
H1 marchi
L1 marchi
O1 marchio
P2 marchi
T1 marchio
V1 marchi
Domande frequenti
Hoeveel sherry heeft ’t Bockje?
33 bottiglie di van 13 merken.
Is sherry altijd zoet?
Nee. Fino en manzanilla zijn kurkdroog; alleen types als Pedro Ximenez zijn uitgesproken zoet.
Che cos'è una solera?
Een systeem van gestapelde vaten waarbij uit de onderste wordt afgetapt en van boven wordt bijgevuld, zodat de stijl door de jaren heen gelijk blijft.
C'è aiuto nella scelta?
Sì, siamo qui per questo. Chiami lo 0570 541 278 o scriva a info@bockje.nl.
’t Bockje spedisce all'estero?
Sì, in circa quaranta paesi. Scriva a info@bockje.nl se desidera sapere se il Suo paese è compreso.

Brink 2, Bathmen
Tutta la merce è in negozio, non in un magazzino. Passi pure a trovarci o chiami lo 0570 541 278: La consigliamo volentieri.
Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 18 jaar. NIX18
- Da martedì a venerdì 09.00 – 18.00
- Sabato 09.00 – 17.00
- Lunedì e domenica chiuso






